Choď na obsah Choď na menu
 


Jemné medové rezy

25. 12. 2007

2 dl mlieka, 20 dkg kryštálového cukru, 2 polievkové lyžice medu, 7 dkg masla, 2 vajcia, 45 dkg hladkej múky, (podľa potreby aj viac), 1 kávová lyžička sódy bicarbony.


Postup:
Mlieko, kryštálový cukor, med, maslo, vajcia dáme do menšieho hrnčeka a za studena vymiešame, potom za stáleho miešania varíme do peny. Vychladnuté vlejeme do múky, kde sme pridali sóda bicarbonu. Zmiesime na mäkké cesto (ako na štrúdľu).Rozdelíme na 5 rovnakých bochníkov, vyvaľkáme a každý zvlášť, na opaku slabo vymasteného plechu upečieme v horúcej rúre do žlta.


Plnka:
15 dkg kryštálového cukru upálime na karamel a zalejeme 2 dl studeného mlieka a ihneď odstavíme! Do ďalších 2 dl mlieka pridáme 3 polievkové lyžice krupicovej (hrubej) múky, rozmiešame a vlejeme do upáleného cukru – karamelu: Toto všetko za stáleho miešania uvaríme do zhustnutia. Do vychladnutého pridáme 2 polievkové lyžice rumu, 25 dkg čajového masla a znova do peny vymiešame. Každú platňu upečeného cesta touto plnkou natierame. Na vrch dáme fondánovú polevu č.11, ofarbenú žĺtkom a do tejto polevy vlievame rozpustenú čokoládu.


 

Svetreceptov

Propagujte aj svoju stránku